Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
    Strona główna
Domki:
    rodzinne z poddaszem
    rodzinne parterowe
    letniskowe 3-osobowe
    letniskowe 4-osobowe
Pokoje
    2, 3, 4-osobowe
 
 
 
Położenie i atrakcje turystyczne Rowów Oferta wypoczynku nasze domki Cennik Plan ośrodka Regulamin Rezerwacja

Niegdyś wieś rybacka, dziś miejscowość turystyczna, która swym klimatem jest dużo spokojniejsza od sąsiadujących od zachodu Ustce a od wschodu Łebie.

Rowy leżą nad otwartym morzem tuż przy Słowińskim Parku Narodowym, 5 m n.p.m., 30 km na pn.- wsch. od Słupska. Sąsiedztwo parku umożliwia turystom wędrówki w poszukiwaniu prawdziwej natury oraz łyk świeżego powietrza

  W Rowach i okolicach można zobaczyć:

Neoromański kościół w Rowach z 1848 r. zbudowany z głazów polodowcowych oraz XIX wieczne drewniano-gliniane chaty i niewielki port rybacki.
Rowokół - najwyższe wzniesienie Pobrzeża Słowińskiego ( 115 m n. p. m.) położone obok wsi. Smołdzino, rezerwat krajobrazowy. Ze szczytu widoczna panorama Słowińskiego Parku Narodowego. Rowokół nosi nazwę "¦więtej Góry"- miejsce obrzędów staropogańskich.
Ozdoby plaż: pnie drzew i torfy sprzed ok 4,5 tys. lat, będące pozostałością czasów, gdy linia brzegowa morza była wysunięta bardziej na północ.
Słowiński Park Narodowy -założony w 1966 r. obejmuje Mierzeje Łebską, jezioro Łebsko i jezioro Gardno oraz pas wybrzeża po ujście

do M. Bałtyckiego rzeki Łupawy. Największe w Europie ruchome wydmy, wysokość do ok. 50 m.
Skansen w Klukach - teren muzeum to około 10 ha ziemi, na których jest 20 obiektów, w tym 7 chałup, 7 obórek, 2 stodoły, 2 piece chlebowe, magazyn na łodzie i sprzęt rybacki oraz szałas rybacki.
Kościół w Smołdzinie z 1632 r. (wieża z 1694, z dzwon gdański z 1706)
PóĽnoklasycystyczne grodziska słowiańskiego typu pierścieniowego z XI-XII wieku w Smołdzinie.
Kościół z XV wieku przebudowany w 1842 roku oraz głaz narzutowy w Gardnie Wielkiej (diabelski kamień) związany z legendą o budowie kościoła w Rowach.

Aktywny wypoczynek umożliwiają dobrze przygotowane szlaki i trasy rowerowe (szlak zwiniętych torów - 50 km. Ustka-Zapadłe-Orzechowo-Wytowno-Obiejskie Łąki-Rowy)